Kampanie AdWords Wielka Brytania

Kampanie AdWords Wielka Brytania dla sklepów internetowych

Obsługa, prowadzenie kampanii Google Adwords Wielka Brytania

Prowadzimy kampanie reklamowe google AdWords w Wielkiej Brytanii dla polskich przedsiębiorców oraz sklepów internetowych.

Jak działa Google AdWords w Wielkiej Brytanii

Google AdWords jest system reklamowym, bazującym na wyświetlaniu linków sponsorowanych w wynikach wyszukiwania i sieci partnerskiej Google AdSense

model rozliczenia CPC / CPM (za kliknięcie/wyświetlenia/liczbę odsłon)

Wśród licznych zalet kampanii AdWords, jako kluczową należy wskazać szansę dotarcia do szerokiego grona odbiorców, bez konieczności budowania wysokiej pozycji w Google

kampania zaczyna działać w momencie jej uruchomienia

reklamy wyświetlane są na początku listy wyników wyszukiwania, przed wynikami organicznymi. W przypadku dużej ilości reklam dla frazy również na dole listy wyników.

Aktualnie Google AdWords oraz sprzężony z nim system remarketingowy –> remarketing AdWords, stały się kluczowym elementem strategii marketingowych. 

RODZAJE REKLAM ADWORDS

  • reklama AdWords w wyszukiwarce

Reklamy wyświetlają się w wynikach wyszukiwania na podstawie ustalonej listy słów kluczowych -> użytkownicy szukając konkretnych usług lub produktów docierają do naszej strony; płatność pobierana jest dopiero w chwili kliknięcia reklamy lub wykonania telefonu.

  • reklama AdWords  w sieci partnerskiej

Szeroka sieć reklamowa – ponad dwa miliony stron internetowych i około 650 000 aplikacji, pozwala na dotarcie do ogromnej liczby potencjalnych klientów i optymalny wybór miejsc dystrybucji treści (reklamy tekstowe, banery, animacje).

  • zakupy Google – Merchant Center

Zakupy Google to jedna z najskuteczniejszych form reklamy Adwords dla sklepów internetowych, która umożliwia wyświetlanie zdjęć produktów wraz nazwą, ceną oraz domeną internetową bezpośrednio w sponsorowanych wynikach wyszukiwania Google. 

Google AdWords w Wielkiej Brytanii – na co zwracamy uwagę

Odpowiednio przygotowana i zoptymalizowana kampania Google AdWords pozwala skutecznie osiągnąć cele marketingowe – dotrzeć do potencjalnych klientów, skłonić ich do zakupu, kontaktu/telefonu, zbudować bazę kontaktów, dokonać pomiaru efektywności i dostosować budżet do wymagań rynku.

AdWords Wielka Brytnia – kluczowe dane marketingowe

Kampanie AdWords Wielka Brytania sklepy internetowe i firmyPopulacja kraju to ponad 53 miliony osób. Wartość eksportu  towarów z Polski w 2017 wyniosła 53 436,9 mln PLN co stanowi 6,7%  udziału eksportu Polski ogółem. Polskie hity eksportowe do Wielkiej Brytanii to maszyny i urządzenia mechaniczne, elektryczne oraz ich części, pojazdy, samoloty, statki i inne środki transportu, artykuły spożywcze.

Mocne strony rynku Wielkiej Brytanii

  • Duży i chłonny rynek
  • Duża diaspora Polska, chłonna na towary z Polski
  • Wysoka rozpoznawalność polskich towarów

Wielka Brytania to nasz drugi co do ważności partner w eksporcie. Wysokie miejsce Zjednoczonego Królestwa pośród naszych partnerów, zwłaszcza eksportowych nie powinno specjalnie dziwić. Mówimy wszak o bardzo dużej gospodarce, kraju pochodzenia wielu przedsiębiorców inwestujących w Polsce. Łączy nas bardzo szeroka sieć kooperacji. Nie jest nam trudno porozumieć się z partnerami z Wielkiej Brytanii, tak w rozumieniu języka, mentalności, jak i sposobu prowadzenia biznesu. Sporo w ekspansji naszych towarów na Wyspy pomogła rzesza mieszkający tam Polaków. Towary sprowadzane przez sieci handlowe pod ich gust, znalazły też uznanie i popularność u Brytyjczyków. Spora nadwyżka wymianie handlowej może wskazywać na to, że część sprowadzonych od nas towarów przedsiębiorcy Brytyjscy reeksportują dalej.